Po co właściwie strona internetowa?

  • po-co-strona-internetowa-01

Po co właściwie strona internetowa?

po-co-strona-internetowa-01W czasach, kiedy nadal mówi się o wszechobecnym kryzysie większość przedsiębiorców stara się zweryfikować i zdywersyfikować swoje wydatki. Najłatwiejszą metodą jest obcięcie wydatków na reklamę. Jak jednak sprzedać więcej nie promując swoich usług czy produktów? Jak dotrzeć do większej liczby klientów nie ponosząc kosztów związanych z reklamą? Tak oto w ruch zostaje puszczone błędne koło, bo im mniejsza kwota wydana na promocje tym mniej klientów.

I tu nasuwa się pierwsze pytanie: PO CO WŁAŚCIWIE STRONA INTERNETOWA skoro można promować się w świecie social media? Budowanie wizerunku firmy to złożone, czasochłonne i bardzo trudne działania. Nie jest łatwo zadbać o terminowość realizacji zleceń, uzupełnianie zapasów oraz marketing swojej firmy. Dlatego istnieją firmy, które pomagają przedsiębiorcom i odciążą ich w dziedzinie marketingu.

W dzisiejszych czasach kogo nie ma w sieci ten nie istnieje. Należy pamiętać, że brak strony internetowej nie budzi już takich podejrzeń jak kiedyś, odnośnie kompetencji i zaufania do firmy. Istnieją media społecznościowe, w których również można promować swoją działalność.

Co jednak gdy nie posiada się ani strony www ani profilu w social media? Przedsiębiorcy działający offline nie są skazani na “wymarcie” ale nie mają takich możliwości jak firmy działające w sieci i w bezpośrednim kontakcie. Co jest ważniejsze? Co bardziej spełni wymagania przedsiębiorcy w dobie dywersyfikacji kosztów? Darmowy profil na facebook’u lub Google+ czy firmowa strona internetowa? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Facebook i Google+ są darmowymi portalami, w których można prowadzić niezliczone akcje marketingowe. Strona internetowa ma to wszystko co media społecznościowe. Dodatkowo może pełnić np. rolę sklepu internetowego, portalu informacyjnego czy wizytówki w sieci. Może w pełni pokazać oblicze firmy. Dużo bardziej przyciągać klienta wizualną oprawą, a wiadomym jest, że jeden obraz wart jest tysiąca słów. Trzeba pamiętać, że pierwsze kupują oczy klienta dopiero później potrzeba. Funkcjonalnie i wizualnie przygotowany produkt sprzedaje się dużo łatwiej.

Kolejną kwestią w dziedzinie marketingu jest mobilna rewolucja. Dzieje się ona na responsivenaszych oczach, gdyż obecnie w ofercie operatorów mobilnych ponad 90% telefonów to smartfony a już ponad 1/3 Polaków ma swój smartfon. Dlatego trzeba pamiętać, decydując się na stronę internetową aby mogła ona być poprawnie wyświetlana zarówno na laptopach czy komputerach stacjonarnych ale również na urządzeniach mobilnych. Można to osiągnąć w dwojaki sposób: poprzez wersję mobilną strony internetowej lub RWD czyli Responsive Web Design. To strona internetowa dostosowującą swój układ, treść i grafikę do szerokości wyświetlacza urządzenia, na której się ją przegląda. W pierwszym przypadku koszty rosną o stworzenie drugiej wersji strony pod urządzenia mobilne co stanowczo zwiększa wydatki związane z kodowaniem i designem. W drugim przypadku od początku tworzy się stronę, która będzie poprawnie działać na wszystkich typach urządzeń.

Reasumując, wszystkie opisane wyżej metody marketingu internetowego są skuteczne. Jedne mniej, inne bardziej. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie strony internetowej w połączeniu z portalami społecznościowymi. W ten sposób można promować swoją firmę na wielu płaszczyznach ponosząc przy tym ograniczone koszty.

Agencja Reklamowa REKOS pomoże Państwu osiągnąć cel jakim jest zaistnienie w internecie. Stworzymy dla Państwa firmy profesjonalną stronę internetową lub portal, zintegrujemy go z mediami społecznościowymi i dostosujemy do urządzeń mobilnych poprzez wykorzystanie RWD. Tak więc ostatecznie odpowiadając na pytanie PO CO WŁAŚCIWIE STRONA INTERNETOWA? Po to aby klient w łatwy sposób dotarł do Państwa marki i zapoznał się z Państwa osiągnięciami, produktami czy usługami. Aby niezależnie mógł trafić na Państwa fanpage. Aby przyciągnąć wzrok klienta na nietuzinkowej szacie graficznej. Aby w dobie coraz częstszego poszukiwania usługi bądź produktu w sieci klient nie tylko widział, że macie stronę na facebook’u ale również mógł zobaczyć Wasz wizerunek w pełniej krasie. Dlatego strona internetowa jest konieczna w tej cyfrowej erze, w której żyjemy.

Pozostałe wpisy z kategorii e-Porady