Rewolucja w Google – już od 21 kwietnia 2015r.

Rewolucja w Google – już od 21 kwietnia 2015r.

Już od pewnego czasu smartfony stały się nierozłączną częścią naszego życia. Google zależy aby tak pozostało i chce ułatwić wyszukiwanie na urządzeniach przenośnych. Dlatego już od 21 kwietnia 2015 roku szykuje dla nas rewolucję w mobilnej wyszukiwarce. Z pierwszych stron wyszukiwania znikną strony, które nie mają wersji mobilnej lub nie są responsywne.

Co ta rewolucja oznacza dla osoby korzystającej z mobilnej wyszukiwarki i dla firm, którym zależy na wysokiej pozycji w Google?

Dla wyszukujących znaczy tyle, że niemobilne strony znikną z pierwszych miejsc, więc na smartfonach i innych urządzeniach przenośnych będą się wyświetlać tylko te strony, które można w łatwy sposób na nich przeglądać.

Dla firm znaczy to, że coraz trudniej będzie do ich stron dotrzeć potencjalnemu klientowi jeżeli firma nie ma swojej strony dostosowanej do nowych wymogów Google. Coraz większy ruch wyszukiwania pochodzi z urządzeń mobilnych więc firmy, które jeszcze nie pomyślały o zmianie strony na responsywną lub wykonania wersji mobilnej strony będą daleko w wynikach w wyszukiwarce.

Smartfony coraz ważniejszym punktem w wyszukiwarkach

Szacuje się, że w 2015 roku prawie 60% Polaków będzie użytkownikami smartfonów lub tabletów. Z internetu nie korzysta się już tylko w domu czy pracy. Bycie “online” w każdym miejscu jest coraz powszechniejsze. Nie używa się ich tylko do gier i zabawy, czy kontaktu ze światem oraz łatwiejszym poruszaniem się po okolicy. Wykorzystanie urządzenia mobilnego do wyszukiwania istotnych i potrzebnych informacji w danej chwili staje się coraz częstsze. Około 90% użytkowników smartfonów szuka informacji o lokalnych usługach i produktach właśnie na nich. Firmy powinny poważnie potraktować ten kanał pozyskiwania nowych klientów.

Czy wszystkie firmy powinny się obawiać rewolucji?

Nie. Google nie zmienia algorytmów na laptopy i komputery stacjonarne. Więc jeżeli firma nie odnotowuje ruchu z urządzeń mobilnych 21 kwietnia nie zniknie z wyszukiwarki i nie powinna odczuć wahań w odwiedzinach witryny. Jednakże należy pamiętać, że nie powinno się ograniczać tylko do ruchu “stacjonarnego”. Firmowa strona internetowa powinna być wygodna do przeglądania na wszystkich urządzeniach.

Co zrobić aby nie zostać pominiętym w wyszukiwarce mobilnej?

Nic prostszego! Agencja Reklamowa REKOS w swojej ofercie ma tworzenie stron internetowych dostosowanych do urządzeń mobilnych – strony responsywne RWD. Jeżeli Twoja witryna nie wyświetla się prawidłowo na smartfonach lub innych urządzeniach mobilnych zgłoś się do nas. Zaprojektujemy dla Ciebie zupełnie nową stronę w oparciu o najnowsze technologie!

Jeżeli nie wiesz czy Twoja strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych zobacz jak widzi ją Google

kliknij aby się dowiedzieć: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Pozostałe wpisy z kategorii Aktualności , e-Porady