Ile kosztuje logo

Ile kosztuje logo

Bycie rozpoznawalnym w świecie biznesu jest bezcenne. Dzięki temu posiada się przewagę nad konkurencją. Każdy chce mieć jak najwyższą pozycję na rynku. Można ją sobie zapewnić doskonałymi produktami czy usługami, ale również unikatowym wizerunkiem, który przyciągnie nowych klientów. Temu właśnie służy logo.

Posiadanie dobrze zaprojektowanego logo to nie lada wyczyn. Pełno jest firm, których wizerunek można by jeszcze bardziej umocnić dzięki odpowiedniemu znakowi graficznemu prezentującemu działalność firmy. Logo, o którym mówimy, musi posiadać kilka cech, które odróżnią je od pozostałych:

  • unikatowość
  • czytelny przekaz
  • uniwersalność
  • styl

Posiadając te atrybuty firma będzie postrzegana jako dbająca o detale i swój wizerunek. To bardzo ważne w czasach, w których konsumenci mają coraz większe wymagania co do produktów i usług. Nie zwracają już tylko uwagi na cenę ale przywiązują wagę do wizerunku jaki otacza wybraną firmę. Dobrze wykreowany wizerunek wraz z dopasowanym i świeżym logo to w dzisiejszych czasach podstawa udanego marketingu.

Ile kosztuje logo?

To bardzo ważne pytanie. Jak wycenić bezcenny dla firmy atrybut? Trzeba zagłębić się w myśl: ile jest dla mnie warty wizerunek mojej firmy? Wtedy ma się już pierwsze szacunki o jakich kosztach się mówi.

Przede wszystkim należy zastanowić się do czego będzie się używało logo. Jeżeli ma być tylko umieszczane na stronach internetowych wystarczy wersja rastrowa. Jeśli logo ma być również drukowane czy to na wizytówkach, ulotkach czy wielkim formacie jak billboardy, banery, roll-up’y powinno posiadać wersję wektorową. Logo wektorowe różni się od rastrowego tym, że można je dowolnie powiększać czy pomniejszać bez utraty jakości. Dlatego idealnie nadaje się do druku ale tak samo spełni swoją rolę w internecie – jednym słowem jest w pełni uniwersalne.

Wykonanie wersji wektorowej od rastrowej różni się, dlatego też koszty wykonania takich znaków też są różne. Na to ile kosztuje logo również ma wpływ ile chce się dostać propozycji, ile chce się wprowadzać poprawek oraz czy chce się dostać do logo księgę znaku.

Księga znaku to zbiór wszystkich najistotniejszych informacji o logo. Zawarte tu informacje pozwalają jednoznacznie używać znaku w ten sposób aby zawsze wyglądał on tak samo niezależnie od tego, kto będzie wykonywał projekt z użyciem logo.

Aby w pełni cieszyć się swoim własnym logo wystarczy skontaktować się z nami. Zaprojektujemy dla Państwa niepowtarzalne logo, dzięki któremu Wasza firma zyska profesjonalny wizerunek i stanie jeszcze bardziej rozpoznawalna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie KLIKNIJ TUTAJ.

Pozostałe wpisy z kategorii Aktualności , e-Porady